Skolotāju diena un Miķeļdienas tirdziņš Sējas pamatskolā

2023. gada 29. septembris

Skolotāju diena un Miķeļdienas tirdziņš Sējas pamatskolā

Starptautiskā skolotāju diena jeb Pasaules skolotāju diena ir starptautiski atzīmējama diena, kas Latvijā tiek atzīmēta oktobra pirmajā svētdienā. Tāpat kā Latvijā, arī Baltkrievijā, Ukrainā, Ungārijā un Kazahstānā šī diena tiek atzīmēta oktobra pirmajā svētdienā. Lai arī oficiāli Skolotāju diena tiek svinēta oktobra pirmajā svētdienā, reāli tā visbiežāk tiek svinēta jau piektdienā pirms oficiālās skolotāju dienas, tātad – oktobra pirmajā piektdienā.

Arī Sējas pamatskolā skolotāju diena tika svinēta piektdienā, 29.septembrī, kas šogad sakrita ar latviešu tradicionālajiem svētkiem - Miķeļdienu!

Līdzīgi kā daudzās citās skolās, arī mūsu skolā par Skolotāju dienas tradīciju kļuvusi stundu vadīšanu uzticēšana 9.klases audzēkņiem.

Skolotāji šajā dienā mazliet vairāk atpūšas, proti, mācību stundas nevada – mācību stundas vada devītie, kā arī devītās klases skolēni organizē svētku pasākumu skolotājiem un saviem skolas biedriem.

Pēc skolotāju dienas koncerta un "jauno skolotāju" vadītajām stundām, Sējas skolā notika arī Miķeļdienas tirdziņš. Kā mums gāja tirdziņā, skatieties galerijā zemāk!

Skolotāju foto (titulbilde) - Pēteris Gertners

Miķeļdienas tirdziņš -